17 785 22 96 biuro@grupaww.pl
content marketing

730 796 948

Dział content marketingu

CONTENT MARKETING

E-marketing i content marketing są podstawą naszych działań w agencji

Czym jest Content Marketing?

Content marketing opiera się na bardzo prostej zasadzie – to co atrakcyjne, przyciąga uwagę potencjalnych odbiorców. Jak w życiu – pierwsze wrażenie jest bardzo ważne, ale jeżeli poznasz kogoś lepiej to z pewnością możesz z taką osobą znaleźć wspólny temat i… polubić się wzajemnie! Prawda, że proste?

Content marketing, to działania, polegające na pozyskiwaniu nowych klientów poprzez publikowanie treściwych i atrakcyjnych materiałów. Nadrzędny cel content marketingu to zainteresowanie internautów odwiedzających naszą stronę www, blog czy miejsca z których chcemy pozyskiwać ruch. Taki system marketingowy skierowany jest na tworzenie stabilnych i długofalowych relacji a także angażowanie odbiorców.

tel. 17 785 22 96

Usługi | Content Marketing, E-marketing

BLOGI

Dobrze prowadzony blog to świetna okazja, aby pokazać, że biznes to także ideały, pasja i potrzeba serca. Warto skorzystać z tej szansy!

Blogi firmowe budują dobry wizerunek firmy w Internecie i pogłębiają zaufanie odbiorców. Dobry blog to rozbudowa treści, na które brak miejsca na stronie czy w sklepie przedsiębiorstwa. Blog lub blog ekspercki są „łagodniejszą” formą komunikacji, cennym uzupełnieniem głównych treści bezpośrednio odnoszących się do oferty firmy.

Blog firmowy to tanie i skuteczne narzędzie content marketingu, wielu przedsiębiorców już to dostrzegło.

MARKETING SZEPTANY

Marketing szeptany (Buzz marketing) to nic innego jak internetowa wersja mechanizmu plotki. I zupełnie jak „w życiu” – warto, aby była ona interesująca!

Buzz marketing to działania content marketingowe nastawione na wywołanie dyskusji na temat produktów lub usług firmy. Chodzi tylko o wywołanie dyskusji i angażowanie internautów.  Dlaczego marketing szeptany jest użyteczny? Chodzi o wiarygodność reklamy, wiele osób ignoruje treści reklam ale szuka opinii o produktach czy usługach. Buzz to właśnie budowanie opinii poprzez prowokowanie dyskusji.

Więcej o marketingu szeptanym

INFOGRAFIKI

Skąd pomysł na infografiki? Podobno powstał z przekonania, że nie tylko treść jest ważna. Ważna jest też forma jaką  przekazuje się treści…

Infografiki to element content marketingu który zagościł na stałe w aplikacjach, stronach czy sklepach internetowych. Nikt dziś nie wątpi, że infografiką można zrozumiale zilustrować nawet skomplikowane czynności i procesy.

Wykresy, zdjęcia, ikony, animacje, diagramy świetnie sprawdzają się w różnych okolicznościach. O wiele łatwiej i prościej możesz przedstawić zawiłości funkcjonowania firmy i usług.

Dlaczego używać infografiki?

TREŚCI EKSPERCKIE

Treści eksperckie to wysokiej jakości teksty, które mogą stanowić integralny element promocji firmy. Mają szerokie zastosowanie w content marketingu, mogą to być np. e-booki czy treści artykułów sponsorowanych.

Treści eksperckie to poprostu treści pisane: artykuły, wpisy, opisy, porady, instrukcje itp. Najważniejsza jest ich wysoka wartość merytoryczna oraz poprawność gramatyki i stylistyczna. Treści takie zawierają wszystkie ważne dane o opisywanym zjawisku, jednak istotne jest, aby były czymś o wiele więcej niż prosteą informacją i pozwalały odbiorcy na odkrycie czegoś nowego i czegoś więcej.

COPYWRITING

Sposób tworzenia ciekawych przekazów na temat firmy, jej usług i produktów. Jego zadaniem jest zainteresowanie czytelnika opisywanym tematem oraz zachęcenie go do działania. Copywriting pełni istotną rolę w marketingu.

Intrygujące przekazanie treści zwiększa zainteresowanie firmą i usługą. Copywriting wykonany przez fachowca wydatnie wpływa na wzrost sprzedaży. Stanowi główne narzędzie w atrakcyjnej prezentacji usług i towarów, opisu produktów, profilu firmy, czy podstawowych informacji o niej.

 Copywriting to m.in.: teksty na strony wwww, opisy produktów czy treść ofert handlowych.

MARKETING WIRUSOWY

Przekaz, który rozprzestrzenia się od użytkownika do użytkownika. Marketing wirusowy (Viral) może być przekazem słownym, grafiką, zdjęciem lub wideo. Najważniejsza jest tu „idea”. Jeżeli jest wystarczająco „chwytliwa” – nie ma dla niej żadnych granic.

Rozpowszechnienie informacji to nadrzędny cel marketingu wirusowego. Dotrzeć w bardzo szybkim czasie i do możliwiej największej liczby odbiorców – szybko do celu! Marketing wirusowy może mieć wiele form tekst, grafika, film, animacja, w ostatnich czasach zdecydowanie największy zasięg mają pliki z animacjami i video.

SOCIAL MEDIA

Portale społecznościowe to nie tylko prezentacja oferty firmy. To także interakcja z użytkownikami i możliwość prowadzenia dialogu, na którym skorzystają obie strony. Oferujemy prowadzenie Fanpage na Facebook, prowadzenie Instagrama. Kompleksowo obsługujemy reklamę FacebookAds.

Zobacz zalety obecności firmy w mediach społecznościowych

 

NEWSLETTERY

Newsletter jest trochę jak odcinek serialu. Sęk w tym, jaki on będzie? Nudną telenowelą czy wartościową opowieścią?

Do czego potrzebuję newslettera?

FORMY CONTENT MARKETINGU

  • poradniki w postaci plików do pobrania i tekstów blogowych.
  • artykuły sponsorowane
  • ebooki, audiobooki
  • artykuły i blogi eksperckie
  • video, animacje, klipy typu „boomerang”
  • webinary („szkolenia na żywo”)
  • ikonografiki statyczne i animowane

Blog

Content Marketing
E-marketing

Łączymy strategie biznesowe oparte na analizie użytkowników.
Wdrażamy skuteczne rozwiązania e-marketingowe i content marketingowe.

STRATEGIA

Właściwe zaplanowanie działań marketingowych jest fundamentem na którym opiera się ich późniejsza realizacja.

KREACJA

Content powinien być nie tylko efektowny, ale też efektywny – jego kreacja powinna uwzględniać przyjęte, strategiczne cele.

ANALIZA

Tworzenie treści marketingowych powinno opierać się na sprawdzonych podstawach i analizach, określających daną grupę docelową.

Zaplecze specjalistów

Współpracujemy ze specjalistami i ekspertami tworzącymicontent różnego typu – teksty, grafiki, materiały reklamowe czy filmy promocyjne.

User experience

Współpracujemy ze specjalistami i ekspertami tworzącymicontent różnego typu – teksty, grafiki, materiały reklamowe czy filmy promocyjne.

Własne projekty

Tworzymy content  marketing także w postaci projektów własnych – np. portale internetowe, landing pages czy ebooki.

CO PRZYCIĄGA UWAGĘ?

Content marketing był, jest i będzie prawdziwym „asem z rękawa”, który pozwala na zdobycie nowych klientów!

%

Firm w USA stosuje Content Marketing

Get in touch

Zapraszamy do kontaktu z naszymi ekspertami.